Про нас

Ми громадська ініціатива створена для обміну думок і об'єднання зусиль активних батьків, які хочуть покращити умови в місті, пов'язані з народженням і вихованням діток.

Громадська ініціатива активних батьків «Львів, дружній до сімей і дітей» сформувалась із незнайомих між собою молодих батьків в соціальній мережі facebook у 2014 році із основною метою – об’єднати зусилля батьків Львова для створення більш комфортного інфраструктурного середовища для народження та розвитку дітей в місті, рівні можливості жінок та чоловіків. Бо ми розуміємо, що саме в наших руках є відповідальність та можливість впливати та змінювати простір навколо. Сьогодні зацікавлених батьків у групі уже майже 1800, а постійно долучаються до створення та реалізації проектів понад 20 людей.

У 2016 році спільними зусиллями ми зареєстрували громадську організацію "Батьки в дії", реалізували десятки загальноміських проектів, провели серію ворк-шопів, започаткували лекції для уже активних батьків і для тих, хто хоче бути активним та свідомим, вивчали досвід інших міст і займаємо активну позицію щодо співпраці з міською владою та впливу на стан справ в місті, реалізували проекти з інклюзіїї, проводимо адвокасі-заходи. Батьки із маленькими дітками відносяться також до маломобільних категорій, а тому ми маємо безпосередній інтерес щодо промоції доступності у нашому місті.

Основними цільовими групами роботи нашої організації є сім’ї з дітьми, окремо мами та батьки, діти та молодь різного віку.

ГО є членом коаліції Реанімаційного пакету реформ у Львові, коаліції “1325.Львівщина”, урбаністичного руху, члени ГО входять в координаційну групу Ради ВПО на Львівщині, в робочі групи з розробки галузевих стратегій розвитку Львова, зокрема, стратегії "Громада, дружня до дітей та молоді", Української жіночої демократичної мережі IRI.

Впродовж 5 років нашими партнерами було кілька десят організацій і підприємств, а також місцеві органи влади. Зокрема, це організації з коаліції Реанімаційного пакету реформ у Львові, Рада Європи в Україні, Центр "Жіночі перспективи", компанія МХП, Львівський регуляторний хаб, Центр громадського моніторингу та досліджень, Українська жіноча демократична мережа IRI, UNICEF (щодо реалізації стратегії "Громада, дружня до дітей"), ГО "Манівці", ГІ "Слінгомами Львова", ГО "Доули Львова", МГО "НСОУ-Пласт", Дитячий простір "Пташеня", Мережа "Дитяча планета", стоматологічна клініка Заблоцького, ПП "Ензим", Холдинг емоцій "Фест!", ПП "Кормотех", ГО "Доули Львова", ГО "Природні права України", ГО "Еко-спільнота Львова", Zero waste Львів, ПП "Комірка", ГО "Зелена коробка", Abra agency, Львівська міська рада, установа "Молодвіж", Львівська обласна державна адміністрація та комунальні установи та інші.

Наші соцмережі

Наші найбільші проекти

 • адвокасі - кампанія та онлайн-карта “Заклади, харчування, дружні до дітей”: понад 60 закладів міста зробили пристосування для відвідувачів з дітьми, розроблена онлайн мапа для львів'ян та туристів;
 • ІТ-проект з ЛМР на основі використання відкритих даних “Дитячі майданчики Львова”: власними зусиллями ми створили онлайн карту усіх майданчиків міста та забезпечили зворотній звязок щодо їх стану та ремонту.
 • ІТ-проект з ЛМР на основі використання відкритих даних “Львів - місто мами”: власними зусиллями ми створили реєстра та онлайн мапу усіх закладів міста, які надають послуги у сфері народження та догляду за дітьми. Щомісяця сервісом користується 5-6 тисяч осіб.
 • перший креативний інклюзивний дитячий простір у Львові у сквері св. Юра у Львові - наш проект-переможець 2017 року з громадського бюджету міста. В 2020 році майданчик увійшов в топ-15 кращих архітектурних проектів України за версією видання “Хмарочос”.
 • проведення щорічного добросусідського фестивалю “Знесіння-фест”, який впродовж 2017-2019 рр (до короновірусної пандемії) збирав 2-3 тисячі мешканців одного із мікрорайонів Львова для формування культурної ідентичності, довіри та співпраці.
 • Перший інклюзивний дитячий майданчик в місті Львів біля парку Культури - за нашою пропозицією та розробленим проектом у вересні 2015 року дирекція Парку виграла грант від UNICEF на встановлення інклюзивного дитячого майданчику.
 • Адвокасі та формування сімейної політики міста. Впродовж 5 років члени нашої ГО постійно залучені до консультування місцевої влади щодо сімейної політики та політики доступності через проведення заходів, членство у дорадчих органах та робочих групах.
 • ініціювання та розробка міської стратегії “Громада, дружня до дітей та молоді” . у 2021 році Львів є одним із претендентів на отримання міжнародного статусу ChildfriendlyCity від UNICEF. Саме ми в 2017 році її ініціювали, працювали в робочих групах та проектах.
 • ініціювання створення Дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді.
 • програма для мам “Включайся!” та публікації на нашому сайті щодо активізації жінок у декреті. Впродовж 2016-2017 року ми провели серію навчальних заходів для мам в декреті щодо соціалізації та додаткової зайнятості.
 • адвокасі кампанія “Рух за гідні пологи” та всеукраїнський форум “За гідні пологи”. Впродовж 2018 року ми провели 8 форумів в обласних центрах України, спільно з ГО “Природні права України” провели опитування породіль та напрацювали пропозиції для місцевої влади щодо покращення умов в пологових будинках України. В опитуваннях взяла участь 8000 українок, у форумах - 900 осіб.
 • проект-переможець громадського бюджету в 2019 році - креативний дитячий простір на вул. Козланюка у Львові. Нетиповий дитячий майданчик, який має на меті показати нові стандарти
 • адвокасі-кампанія по запровадженню в Україні Європейських стандартів із якості та безпеки дитячих майданчиків у Мінрегіоні. Спільно із народними депутатами України ми просуваємо затвердження міжнародних стандартів безпеки дитячих просторів в Україні.
 • всеукраїнський проект “Я=країна” із громадянської освіти для дітей та молоді. В 2020 році за підтримки Львівської міської ради ми зняли та пошири по всіх школах Львова додаткові навчальні відео з основ місцевого самоврядування у Львові в межах курсів правознавств а та громадянської освіти.

Наші партнери

Львівська обласна державна адміністраціяУправління молоді та спорту Львівської міської ради1325 Жінки, Мир, БезпекаУкраїнський Жіночий ФондПосольство Королівства Нідерландів в УкраїніДані містЛьвівська група підтримки грудного вигодовуванняДитяча Планета - Найбільша мережа парків святкування днів народження в УкраїніТурклуб 'Манівці' - Завжди на хвилі пригодКлініка ЗаблоцькогоЛьвівська обласна бібліотека для дітейДитячий садок ПташеняХолдинг емоцій «!FEST»Зелена Коробка - Green BoxЯкісне харчування для домашніх тварин від КормотехМолоДвіж Центр. ЛьвівПриродні Права УкраїнаГО 'Доули Львова'Компанія ЕнзимПласт - Національна скаутська організація УкраїниAbra agency - Креативна веб-агенціяUNICEF УкраïнаГромадська організація 'Центр Жіночі Перспективи'Українська жіноча демократична мережаЕко-спільнота ЛьвівБлагодійний фонд МХП ГромадіКомірка ЛьвівZero waste LvivРада Європи в УкраїніЛьвівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ УкраїниЦентр громадського моніторингу та дослідженьЛьвівський регуляторний хабСлінгомами Львова