Тра 25, 2017

Як фестивалити по- сімейному, або чому варто їхати на "НЕБУ-ХАЙ"

III Простір музики та руху вільний від алкоголю 26 - 28 травня 2017, Миколаївський р-н, село Березино.

Автори: Вікторія Долик

Як фестивалити по- сімейному, або чому варто їхати на "НЕБУ-ХАЙ"

З 26 по 28 травня фестиваль "Простір музики і руху "Небу-ХАЙ!"  збирає  друзів, у селі Березина (Миколаївський район, 50 кілометрів від Львова). Під час цього свята ви можете відпочити активно усією родиною. І тут у мене полетіли ваші косі погляди, мовляв, що це за відпочинок з дитиною, з малюками відпочити цікаво не можна, діти з мене всі соки витискають…. У мене також дитина, і я вас розумію, але далі, розкажу, як ловити кайф на свіжому повітрі з дітьми будь якого віку (навіть якщо їм уже 20-ть років), якщо я вас не переконаю – то з мене цукерка J.

"Ох і славне чумацьке діло та на всю Україну відоме. А чумаки - поважні і хазяйновиті люди. Як тільки-но весна настає та сонечко трошки землю підсушить, ні дня ні ночі, не спочинуть чумаки, треба і воликів відгодувати і ярма підтесати, і осі, і занози, і вози-межі підрихувати, та шкурами напнути…» - це одна із казок Лірника Сашка. Своєму синові, я часом читаю ці казки, іноді і послухати вмикаю цього байкаря. Але все це не наживо.

А тут прекрасна можливість послухати казкаря Сашка Лірника в реалі, і ще й прейнятися духом українського козацтва, ви чули як він розповідає казки? Із вигуками, звуками та найкрутішою мімікою. Саме Сашко Лірник буде бавити дітей на дитячій зоні, під час фестивалю "НЕБУ-ХАЙ".

Але мій син непосида ще той, тому якщо йому набридне слухання казок, тут розвагу на свою душу він знайде то точно! По-перше, тут можна товктись в соломі, бо у дитячій території будуть тюки з сіном. Також, якщо мами (я точно візьму змінний одяг, це і вам рекомендую зробити) мають терпіння і доволі міцне серце, то для найменших відвідувачів фестивалю буде працювати болітце. Уявляєте, яка це насолода поборотися дітям у багнюці? Тому дитячих задоволених личок (можливо не надто чистих) не бракуватиме на фестивалі. Але тут є одне але, можливо з цього багна дітей буду дуже важко як витягнути.

Але поруч Дністер, водичка, можна помитись і далі досліджувати територію. А подивитись точно буде на що. Татів - відправляйте грати у футбол (раджу від чоловіків приховати той факт, що футбол буде на слизькій цераті), можете з чоловіком навіть укласти парі, якщо він переможе, то тиждень готуєте ви вечерю, якщо програє - готує він. І потім цілий тиждень насолоджуватись смачними вечерями… Бо грати слизького футбола, ой, як не просто.

А ви уже можете обрати далі, що вам до душі, чи сплав по річці, чи каякінг, або навіть (якщо маєте діток трохи старших), то можете і дати змогу спробувати їм екзотичний вид спорту кануполо. Канополу - це динамічна і часом жорстка гра, яка поєднує елементи поло, гандболу та веслувального слалому. "У такій грі поєдинок триває два тайми по 20 хв. І грають у форматі 5 на 5. Завдання гравців – вирвати м’яч у суперника та забити у ворота, підвішені над водою. По м’ячу можна бити руками і веслом. Опонентів штовхати теж дозволяють. Тому канополо ще іноді називають регбі на воді",- розповідає організатор фестивалю, і президент турклубу "Манівці" Тарас Білошицький.

Але будьте готові, що після тої забавки дитина скаже, аби ви їй купили каяк, бо буде ходити на спортивні секції (погодьтеся, то краще ніж лузгати насіння під пиво у дворі).

До речі, про пиво. Фестиваль безалкогольний. Тому ваші діти не будуть бачити п’яних напівживих тіл, і ніхто не переверне вашого немету. На "НЕБУ-ХАЙ" не буде поганих прикладів, усі волонтери і спортсмени (до речі, плануються показові виступи бойових мистецтв), це ті люди, на яки мені б хтілось рівнятись, і мені б хотілось аби мій син на них рівнявся.

І це ще не всі елементи програми тут можна ще: позмагатись на скеледромі, побавитись у водний волейбол у басейні, повеслувати на каяках,  стрибнути на велетенську подушку із 10-ти метрової висоти, а ще покопати м’яча на слизькому полі, пограти пейнтбол чи поборотись у багнюці - загалом таких етапів буде понад 30-ть.

Увечері усіх фестивальників розважатимуть гурти OtVinta!, Мері, Piano, Joryj Kloc, BeetRooth, Vinni Grett Band, Holly Loud, Rock-H

Оргнізатор фестивалю – туристичний клуб "Манівці", який відомий своєю активною діяльність, і тут робить добре діло.

Увесь прибуток, від продажу квитків, організатори скерують на побудову соціальної спортивної школи у с. Березина, яку почали створювати на місці зруйнованої насосної станції. Саме тут місцевих хлопців і навчають кануполо та каякінгу, у планах створити ще секції боротьби та скелелазіння.

Тому не знаю як ви, але я раджу в суботу вранці вам пакувати наплічники і йти пішки, їхати на ровері\автівці\маршрутці на фестиваль. Бо таких незабутній і тверезих вражень, вам не подарує жодне дійство.

Деталі на nebuhay.org

Як це було минулого року: фото Роман Балук

Вікторія Долик