Лис 25, 2017

Детально про наші проекти від тижневика Львівська пошта

Детально про наші проекти від тижневика Львівська пошта

Львів – місто матусь!

Презентували два нові проекти для молодих сімей: перший має на меті надати інформацію про заклади, які можуть бути корисними, другий – допомогти мамі з маленькою дитиною не застрягти в хатніх клопотах

фото: Василь Владика
Нерідко можна чути, що Львів хоч і відкритий для світу, але закритий для львів’ян, зокрема для деяких категорій. Серед іншого мовилося, що наші заклади не орієнтовані на сім’ї з дітьми. Аби про цю проблему не тільки говорили, а й якось вирішували, півтора року тому активні матері нашого міста створили громадську організацію “Батьки в дії”. Згодом до них долучилися й деякі татусі.
Одним із перших проектів цієї спільноти стало створення інформаційної платформи “Львів, дружній до сімей і дітей”, на якому зібрані дані про заклади харчування, дитячі майданчики, заклади дозвілля та установи, в яких раді бачити відвідувачів із дітьми.

Всі заклади на одному сайті

А на цьому тижні ГО “Батьки в дії” презентувала новий інформаційний  проект “Львів – місто мами. Вагітність. Пологи. Раннє дитинство”.
Метою проекту є створення повномасштабного інформаційного ресурсу з інтерактивними елементами, щоби молоді батьки могли без довгого блукання в мережі знайти всі заклади та установи, які можуть бути корисними для них у період планування народження дитини – в перший рік життя малюка.
Зайшовши на ресурс, який складається з окремих блоків, об’єднаних спільною тематикою, користувач знайде інтерактивну карту закладів, які стосуються народження дитини (центри репродуктивного здоров’я, жіночі консультації, курси підготовки до пологів, пологові доми та інше).
Якщо ж вас цікавить інформація щодо певного закладу, то можна скористатися картою (якщо ви знаєте місце розташування) або ж скористатися із тематичних добірок: дитячі лікувальні заклади і послуги педіатрів, допомога вагітним та молодим матерям у складних життєвих ситуаціях, заклади для реєстрації новонароджених, заклади лікування неплідності, заняття для вагітних і програми відновлення після вагітності, заняття для дітей 0-6 місяців із матерями, кабінети УЗД вагітних, курси з підготовки до пологів та відповідального батьківства, перинатальні та сімейні психологи, пологові доми, супровід вагітності в державних та приватних закладах.

Інформація, а не реклама

“Проект подає лише інформацію, а не робить рек­лами чи піару тому чи тому закладу. Ми мали на меті зібрати все разом у одному місці. Тут можна довідатися адресу закладу й дізнатися, які послуги він надає, контактні телефони, години роботи чи прийому лікарів, інших фахівців. Також є пряме посилання на сайт закладу”, – розповіла одна з ініціаторок проекту Мар’яна Кузько.
Також цей ресурс, за задумом авторів, має стати інструментом зворотного зв’язку, тобто користувачі послуг зможуть через нього висловити свої позиції, звернення чи просто подякувати. Ці коментарі на відміну від інших сайтів будуть закриті, а адміністратори ресурсу передаватимуть їх адресатам. Поки ще напрацьовується механізм спів­праці з владними структурами та медичними закладами.
Проект покликаний активізувати маму, яка перебуває в декретній відпустці, аби вона не почувалася закритою в чотирьох стінах
“Ми не хочемо бути ще одним накопичувачем негативу, реклами чи антиреклами певних лікарів або інших фахівців. Цього нині вистачає в інтернеті. Зайдеш на такий сайт і не знаєш, як бути, кому вірити. Адже кожен відгук – це чиясь суб’єктивна думка, і саме її так потрібно сприймати. Тож ми передаватимемо пропозиції наших користувачів напряму тим людям, які справді можуть щось змінити, аби вирішити ту чи ту проблему”, – зазначила Мар’яна Кузько.
Також на сайті можна буде знайти сучасні матеріали на тему свідомого батьківства, новини, що стосуються материнства і батьківства в нашому місті, довідатися про права батьків і дітей тощо.
“Актуальність проекту полягає в тому, що станом на сьогодні у Львові немає єдиного ресурсу з актуальною інформацією для майбутніх та молодих батьків з усіх потрібних на цьому етапі аспектів життя міста, а також відсутня комунікаційна платформа, тобто ресурс, де можна було б висловити свої пропозиції, звернення до медичних закладів, представників владних структур міста”, – розповідає ще одна ініціаторка проекту Мар’яна Наливайко-Лозинська.

“Включайся!

Українські жінки тепер мають чудову нагоду побути з дітьми до трьох років. Така тривала відпустка існує лише в кількох країнах пострадянського простору! Приміром, Ісландія, яка вважається дуже соціальною країною, надає жінкам півторарічну відпустку. Звичайно, в кожній країні є своя система дитячих закладів, де дитина перебуває, допоки мама на роботі або на бажання працює неповний день. На жаль, у нас і в три роки не всім вдається влаштувати дитину в садок, адже треба вчасно зареєструватися.
Після трьох, а часом і більше років удома жінці непросто знову ввійти у робочий ритм. І в нас матері можуть працювати непов­ний робочий день (не всі про це знають, не всі готові відстоювати це право перед роботодавцем!). Зрештою, влаштуватися на роботу матері з маленькими дітьми також непросто, адже часто керівники побоюються частих лікарняних, “відпрошувань”, такого працівника не залишиш після роботи, а ще додаткові відпустки…
Але часто таке тривале перебування вдома має свої негативи: жінка почувається закритою, відірваною від життя (особливо якщо молода сім’я проживає окремо від батьків, фінансове забезпечення лягає на плечі лише тата, і жінка почувається фінансово залежною). Накопичуються негативні відчуття, виникають депресивні стани, і це позначається як на стосунках в сім’ї, так і на житті малюка. Адже мама, маючи проблеми, не може приділити належну увагу дитині. Буває так, що жінка кілька років не виходить з дому без дитини. А коли таке стається – переживає тривогу за дитину чи почуття провини.
Отож, львівські матері мають нагоду взяти участь в проекті “Включайся!”, ініційованому ГО “Батьки в дії”, та “Пташеня. Дитячий простір”!
Програма розвитку “Включайся!” – це практичні семінари, майстер-класи і зустрічі з успішними жінками. Все це для жінок, які хочуть розвиватися та готові вкладати час у себе! Проект створений для жінок, матерів, які перервали свій професійний шлях через народження дитини і хочуть повернутись у активне професійне чи громадське життя. Серед тем зустрічей: дитяча психологія, ранній розвиток, нові методики, сімейні стосунки, життєвий баланс, здоровий спосіб життя, догляд себе, сімейний бюджет, як правильно керувати своїм часом, аби все встигати, здоров’я дитини та інші цікаві й корисні теми.

Хто, де, коли?

“Мета програми – зламати стереотип в суспільстві, передусім серед самих жінок, про те, що сімейне життя обмежує можливості матерів. Показати ці можливості та способи реалізації себе як успішної мами і працюючої жінки. Стимулювати повернення матерів до професійного життя чи започаткування власних суспільних або комерційних ініціатив”, – пояснюють організатори.
“Цей проект покликаний активізувати маму, яка перебуває в декретній відпустці, аби вона не почувалася закритою в чотирьох стінах. Ми хочемо показати, що вона може бути активною, мобільнішою, бути іншою”, – розповідає Христина Шабат, одна з ініціаторів проекту, яка вже має досвід реалізації такого проекту на комерційній основі, а також є засновницею першого у Львові коворкінгу для матерів і садочка “Пташеня. Дитячий простір”.
“Ми починали з того, що створювали різні програми, курси для мам, у післясадочковий час. Однією з них була програма “Включайся!”. Надихнула на цей проект мене книжка Шеріл Сендберг “Включайся!”, у якій авторка – операційний директор Facebook, ділиться своїм досвідом про те, як не загубитися мамі в цьому світі. Цей проект був доволі успішним, але його собівартість досить висока. Ми подавалися на гранти, але, на жаль, така історія, як “мама в декреті”, не знайшла відгуків. Та ми все-таки знайшли можливість зробити його соціальним завдяки добрим людям, готовим фінансувати цей проект”, – каже Христина Шабат.
З її слів, зазвичай є так, що в шкільні та студентські роки дівчата значно активніші, аніж хлопці, задіяні і в самоврядуванні, і в багатьох інших видах діяльності. А коли з’являються діти, вони нерідко розгублюються. І немає ніякої системи ані в країні, ані в місті, щоби не дати цим молодим мамам опинитися на узбіччі життя.
“Завдання цього проекту –  повернути жінок, розумних, креативних, діяльних, до виру життя. Об’єднавшись, вони можуть творити справді фантастичні речі. Дати їм інструмент для натхнення, щоб вони могли робити якісні зміни в громаді, реалізувати себе не тільки як матері, а й  у громадському та професійному житті. Орієнтуємося на матерів, які хочуть щось робити, але не знають як. У першій програмі взяло участь близько 15 жінок. Програма передбачала, що діти є в іншій кімнаті і що не треба піднімати ледь не цілу родину, щоби прийти до нас. Хочемо створити ще одну спільноту активних матерів. Можливо, це приведе до створення якоїсь громадської організації. Сподіваємося, що в нашому суспільстві стане нормальним мати і дітей, і кар’єру!” – наголосила ініціаторка проекту.