Тра 17, 2016

Чи можуть мами перевозити візочки безкоштовно?

Чи можуть мами перевозити візочки безкоштовно?

Вчора жителька міста, п. Наталія Федів на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла про те, як у неї водій автобуса вимагав оплатити перевезення дитячого візка, у якому знаходилась двомісячна дитинка. Після відмови водій попросив вийти  і рушив лише після того, як жінка оплатила проїзд.


Ми не змогли залишитись осторонь та вирішили  дослідити це питання. За роз'ясненням звернулись в управління транспорту та зв'язку м, Львова. Там нам зазначили, що, на жаль, це питання дійсно є законодавчо неврегульованим і досі немає чіткого визначення статусу дітей в дитячих візочках. Також в управлінні зазначили, що це поодинокий випадок і раніше таких скарг не поступало та пообіцяли розібратись із ситуацією.  А у випадках, коли потрібно  їхати із дитиною у візку порадили керуватись здоровим глуздом та п. 159 Постанови Кабінету Міністрів  від 18 лютого 1997 р. N 176 у редакції від 04.03.2016, де вказано, що пасажир має право безоплатно перевозити з собою одну дитину віком до шести років без права зайняття нею окремого місця.
Та все ж ми працюватимемо над тим, аби це питання врегулювалось та надалі не виникало різночитань та конфліктних ситуацій. Окрім того, вимагатимемо забезпечити всі маршрути транспортними засобами, які пристосовані для перевезень дитячих візочків, щоб не обмежувати права батьків із дітьми на вільне пересування містом. Сподіваємось на підтримку інших батьків!