Тра 25, 2016

Чи можна вважати Львів дружнім до туристів із дітьми?

Чи можна вважати Львів дружнім до туристів із дітьми?

22 травня наша активістка Мар’яна Кузько брала участь в обговоренні: «Львів туристичний: як покращити інфраструктуру міста», яке організувала дискусійна платформа Tvoemisto.tv «Твоє місто Львів», де представляла ГО «Батьки в дії». У дискусії взяли участь  львовознавці, підприємці, бізнес-експерти, представники управління туризму ЛМР та відділ промоції, депутати ЛМР, ресторатори та готельєри Львова, активні львів’яни.

Мар’яна Кузько зазначила, що останнім часом все частіше питаннями туристичних поїздок до Львова цікавляться сім’ї з дітьми і, власне, розглядають це як поїздку вихідного дня. Часто до Львова приїжджають туристи із різних куточків України або близького зарубіжжя, яким слід забезпечити якісне перебування під час їхньої подорожі постає питання розвитку інфраструктури, спрямованої на забезпечення потреб таких сімей. Це насамперед стосується готелів, закладів  громадського харчування, певних транспортних засобів, пристосованих до перевезення дітей (таксі в тому числі). Проблемою є також питання транспортного міжміського сполучення,яке могло б забезпечити якісні і комфортні умови (пристосування розкладу руху до таких поїздок). На жаль, ми не можемо сказати, що в цих пунктах Львів є абсолютно дружнім до дітей і сімей, тому покращення  інфраструктури сприятиме не лише розвитку туризму в місті, а й спростить життя багатьом львівським сім’ям.

Щодо готелів, то було б чудово, якби туристи могли б без додаткових запитань і пошуків отримувати інформацію про можливість розміщення із дітьми, про додаткові послуги та елементи інтер’єру, які потрібні таким сім’ям . Це стосується також закладів громадського харчування. Вже є деякі напрацювання у цій сфері, проте ще немає достатньої кількості ресурсів, де можна було б знайти інформацію про спеціальне дитяче меню. Також  було озвучено існування проблем у сфері екскурсійного забезпечення для дітей на регулярній основі. Зараз для того, аби відвідати певну екскурсію слід сформувати велику групу, а не завжди є можливість чекати на повний набір такої групи. Важливим елементом є цікаве і захопливе наповнення цих екскурсій для дітей.

Ми вважаємо, що ці проблемні питання потребують якнайшвидшого вирішення з боку ЛМР, а також активних львів’ян, які б могли допомогти у зборі потрібної інформації, а також долучатись до ініціатив, спрямованих на реалізацію таких проектів.