Вер 22, 2017

Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення

Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення

Кабінети УЗД обстеження вагітних

Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення
Address

м. Львів, вул. Короленка, 9

Діагностика вагітності при УЗД з використанням трансвагінального датчика можлива вже при затримці менструації на 3-5 днів . У цей час у порожнині матки візуалізується плідне яйце, діаметр якого в міліметрах приблизно дорівнює числу днів затримки. У терміні 5-6 тижнів стає видимим ембріон. Серцебиття може бути виявлене вже в ембріона довжиною 4-5 мм ( 6 тиж. ваг.); голівка помітна в 7-8, кінцівки – у 9 тижнів.

Така висока інформативність УЗД дозволяє виявляти багато вад розвитку плоду вже в першому триместрі вагітності, коли можливо її переривання шляхом медичного аборту.

Обов’язкові (скринінгові) обстеження під час вагітності проводиться в наступні терміни:

І скринінг в 11 тиж. 1 день-13 тиж. 6 дн.

ІІ скринінг в 18-21 тиж.

ІІІ скринінг визначається індивідуально

При ускладненому акушерському анамнезі кількість УЗД та додаткові терміни обстеження визначає лікар акушер-гінеколог.

Ультразвукова діагностика в I триместрі відіграє важливу роль у ранній діагностиці вродженої патології, виявленні ознак хромосомних аномалій, патологічного перебігу вагітності та своєчасної корекції. При наявності розширеного комірцевого простору у плода вагітні направляються на консультацію до генетика для проведення комплексного обстеження і проведення додаткових методів діагностики.

Основна мета УЗД у II триместрі – виявлення вад розвитку плоду і ознак хромосомної патології, оцінюється розвиток всіх органів і систем плода. Крім того, проводиться оцінка росту плода, оцінка кількості навколоплідних вод і стану плаценти. У ці терміни визначається стать плоду.

Під час скринінгового дослідження у III триместрі оцінюється анатомія всіх органів і систем для виявлення можливих аномалій, визначається положення плода і плаценти, кількість навколоплідних вод, ознаки затримки розвитку плода і фетоплацентарної недостатності.

Доплерометрія – це оцінка кровотоку в маткових судинах і судинах плода (артерія пуповини). Основними показаннями для проведення доплерометрії є: захворювання вагітної (гіпертонічна хвороба, патологія нирок, судинні захворювання), затримка розвитку плода, зміна кількості навколоплідних вод, гестоз вагітної, ознаки передчасного дозрівання плаценти.

Графік роботи:
Понеділок-п’ятниця:  з 8.00 – 20.00
Субота:  з 9.00 – 15.00

 

Maps
Пропозицію чи зауваження щодо роботи медичного закладу, Ви можете подати тут.