Колонки

Олена Перкін: "Грудне вигодовування - це природно і просто!"

Всесвітня організація охорони здоров'я ( World Health Organisation) констатує, що у світі лише 2 з 3 новонароджених дітей матері годують грудьми і рекомендують обов'язково годувати дітей лише грудним молоком щонайменше до 6ти місяців, а з введенням прикорму щонайменше до 2х років. Державна статистика в Україні за 2014 рік свідчить, що до 6ти місяців грудьми годують 54,9% українських жінок. Приріст порівняно з 2012 роком позитивний, адже тоді годували грудьми лише 19,7% жінок (за даними Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств в Україні). Проте й надалі жінки часто відмовляються від грудного годування з різних причин. Про важливість грудного вигодовування, проблеми з ним пов'язані, державну та світову політику захисту ГВ ми вирішили поговорити з консультантом з ГВ, учасником Львівської групи підтримки ГВ Оленою Перкін.

Мішель Оден у Львові: записки слухача

Місяць минув від події що відбувалась в нашому місті. За цей час вже обдумалось і пережилось почуте на заході. Деяку частину своїх думок залишу тут. Можливо комусь вони принесуть здоров'я і порозуміння.

Львів стане дружнім до дітей

У місті стартує розробка комплексної програми "Львів дружній до дітей". Прийняття цієї програми ініціюють депутатки ЛМР Юля Гвоздович та Уляна Пак . Нам приємно бути дотичними до цього процесу, адже саме із цієї громадської ініціативи і народилась наша громадська організація та навколо мети зробити Львів кращим і об'єднались активні батьки нашого міста.

"Доула" - допомога при пологах

Більшість українських жінок не знають, хто ж така «доула», в той же час в Європі та США вагітні та породіллі вже багато років користуються послугами доул. Це - жінки, які надають консультації вагітним та супроводжують їх під час пологів і після них, надаючи підтримку та потрібну інформацію. У Львові, як і в інших українських містах, вже є практикуючі доули. Ми вирішили поговорити з однією з них, сертифікованою доулою Лідією Коноваленко, яка ознайомить нас зі всіма цікавинками свого фаху.

Електронна черга в ДНЗ - позиція батьків

«Моя дитина потрапить у цей дитячий садочок?», «Чому ми аж 44-ті у списку?» - найчастіші питання батьків, що подали заявку до електронної черги в ДНЗ. Ми провели опитування серед батьків, з метою зрозуміти, як на їхню думку, мала б виглядати електронна черга, результати якого ви можете прочитати у статті.

Пологові Львова: змовчати не можна змінити (Частина 2. Наші дії)

Усім нам знайоме правило «Усяка причина має свій наслідок. Усякий наслідок має свою причину». Тож пропонуємо шукати причини й усувати наслідки