Тра 29, 2016

Видимість на дорозі або як забезпечити безпеку вашої дитини?

Видимість на дорозі або як забезпечити безпеку вашої дитини?

Велоспорт щоразу стає популярнішим на теренах України. Найцікавіше те, що мова йде не лише про дорослий. Варто зазначити, що львів’яни беруть активну участь у велопробігах, а скоро і маленькі велосипедисти матимуть змогу взяти участь у такій акції. Неймовірно тішить той факт, що таким чином пропагується здоровий і активний спосіб життя. А ще, це можливість приємно провести час із сім’єю, залучити батьків до виховання дітей та навчити основам  поведінки на дорозі.

Але в жодному випадку не варто забувати про безпеку під час їзди на велосипедах, особливо це стосується дітей. Діти надзвичайно рухливі, енергійні, а їхня поведінка не завжди передбачувана. Тому батькам варто в першу чергу попіклуватись про їхню безпеку та забезпечити їхню видимість на вулиці у темний час доби. На жаль, не всі знають, що  видимість в цей час надзвичайно обмежена і дитину  (та , зрештою, і дорослого) водій може не помітити чи помітити надто пізно. А наслідки можуть бути фатальними.Так, якщо пішохід одягнений у темний одяг, то його видно лише на відстані до 16 м. Світлий одяг дещо збільшує цю видимість до 50 м. Ця різниця не є настільки значною, бо все-таки мінімальна безпечна відстань для гальмування водієм становить 57 м. А от якщо на одязі чи транспортному засобі є світловідбивні елементи, то видимість зростає до 150 м.

"Дитяча Планета Львів" вважає, що потрібне краще інформування щодо цього питання

На жаль, українські батьки змушені самостійно нашивати їх на одяг. На світовому ринку світловідбивні елементи виробники по замовчуванню розміщують на верхньому одязі та взутті (особливо це стосується  одягу та взуття, які використовуються в холодну пору року, коли темний час доби особливо довгий). В Україні таких виробників одиниці (проте,  приємно тішить той факт, що таки є). Однак, і в теплу пору року варто пам’ятати про безпеку ввечері. Влітку діти більше часу проводять на вулиці і вечірня їзда на велосипедах може стати чудовим сімейним проведенням часу. Тому тут варто завчасно попіклуватися про безпеку  своєї дитини і не забути про світловідбивні елементи на одязі дитини чи на велосипеді, роликах, самокатах, скейтах. У пошуках світловідбивачів для «лінивих» мам ми випадково натрапили на українського виробника «Блік-Блік», який пропонує цікаві та стильні елементи для дітей та не тільки. Можна навіть організувати собі сімейний світловідбивний лук :) Цікаво, що їх виробництвом зайнялись дві мами, які теж стикнулася з проблемою відсутності на ринку таких речей і вирішили створювати їх самостійно. І не просто створювати, а й робити це з смаком, перетворюючи просто велосипеди на модні байки . Також є спільнота «Нас видно вночі на дорозі», де активні мамусі пропагують використовувати світловідбивні елементи для забезпечення повної захищеності на дорозі.

 

Магічні та безпечні рішення від  українського виробника "Блік-Блік"

 

Не варто забувати про шоломи, наколінники та нарукавники. Цим обладнанням не варто нехтувати, адже впасти і поранитися може кожен, а діти вміють це робити в найнеочікуваніший момент. І цей, здавалось би, дріб’язок може зберегти дитині здоров’я, а батькам багато нервів. Якщо ви вирішили посадити  малюка на велосипед, навчіть його на власному прикладі, що шолом це обов’язково (а ще дуже класно, бо мама з татом також їх мають)

Давайте почувати себе безпечно!                                           

Автори: Мар’яна Кузько та Наталка Цюпак

Фото з архіву Мар’яни Кузько