Жов 28, 2016

Слінготатусі. Як спростити прогулянки з малюком своєму чоловікові.

«Ти спакував підгузники? А змінний одяг? І не забудь взяти пеленочку!» - нагадую я своєму чоловікові, поки збираємося на весілля. Цей рік видався врожайним на нові сім’ї, тож ми усім сімейством чемно відгуляли усі забави.

Слінготатусі. Як  спростити прогулянки з малюком своєму чоловікові.

Стою і примотую до себе нашого сина, якому у той час було 4 місяці. І тут з кухні приходить чоловік. Ви бачили погляд кота, що дивиться на ковбасу? Отой погляд мого чоловіка був ще серйознішим. В ньому був і жаль, і сум... «Чуєш , а чого ти завжди носиш сина в слінгу, а я?» - каже він. В мене очі мало на лоба не вилізають. І це каже та людина, яка вперше побачивши слінг, сказала, що то капа на диван? Я стою і навіть не знаю, що відповісти…  Окей, татусю, давай спробуємо тобі примотати…

Став чоловік перед дзеркалом, з гордим виразом, наче йому грамоту мають вручати чи якусь подяку, груди виставив, спину випрямив, брови суворо підвів. «Мотай!»,- каже. Е, ні, дорогенький, так не піде… Давай удвох…

 

Мотали таку звиклу намотку, називається хрест над кишенею, саме цей спосіб мотання є найбільш традиційним і підходить для дитят різного віку, можна так носити і новонароджених.

«Е, так нечесно» - раптом каже мій чоловік. Я стою в ступорі не розумію що сталось. «Дитина заснула! Ця твоя верета (так на Тернопільщині називають покривала), вона чарівна!  Я хотів ще з малюком побавитись, покривлятись до нього, а він спить! Ти як то зробила?»

Ех, чоловіки, ви ж і так то знаєте, що в слінгу дитинка розводить ніжки у позиції, яка є анатомічно правильною та є профілактикою дисплазії (викривлення) кульшових суглобів. Саме в слінгу дитинка чує стукіт серця батьків, вона вдихає запах мами чи тата, такий рідний для неї. Усі намотки в’яжуться на такій висоті , що дитинку можна легко поцілувати чи обійняти (виняток - заспинні намотки). І в такій позиції дитина -  ЩАСЛИВА!!! Тому і одразу засинає, обіймаючи маму чи татка.

Ну що, ж пішли на забаву. Таким гордим я свого чоловіка ще не бачила (ні, брешу бачила, коли він виносив дитину з пологового, але то було кілька хвилин), а тут цілу дорогу він йшов і усім своїм тілом показував, як тішиться тому  зайченяткові, що собі мирно посопує  в нього на животі. Здається, він навіть не помічав здивованих поглядів перехожих, що від подиву щелепи губили по тротуару, він просто насолоджувався буттям із сином.

Таким був наш перший слінготатів день, але з того часу, як випадає можливість татові погуляти з дитятком, то питання про возик навіть не стоїть, він витягує з шафи слінг і  насолоджується своїм татівством (до речі, дивно, що такого слова немає в словнику, адже материнство є)...

Уже згодом ми познайомились із іншими слінготатами. Татусь Юрій Колодій уже і не пригадує, коли вперше примотав свого піврічного синочка Северинчика. Каже - без дружини Ярослави і досі не може правильно цього робити. «Синочок спершу пручався і плакав, а потім миттєво вирубався і засинав. Спав досить довго, і так буває часто, а я від цього кайфую», - каже слінготато.  «Люди часто реагують дуже дивно, хтось починає навантажувати розмовами про «возики», що дитині так незручно, але майже завжди усміхаються і позитивно, я б навіть сказав, трохи заздрісно дивляться мені у слід,»- розповідає Юрко.  І додає, що любить експериментувати із самими слінгами, адже вдома мають їх аж п’ять, різних за складниками тканини і призначенням. І в кожному з них носити дитину - одна насолода, це і практично, і набагато легше, ніж на руках.

Юрій із сином Северинчиком та дружиною Ярославою

Юрій із сином Северинчиком та дружиною Ярославою

Свій страх перед слінгоносінням  опановував і Петро Рудик зі своєю донею Юстинкою, зараз донечці 8 місяців, шість з яких татусь носить її у слінгу. Чоловік розповідає, що перший раз примотатись було страшно, бо він не мав справи з чимось таким ніжним і дрібнесеньким, каже, що легше дорослого хлопа носити, там не страшно. «Вперше мене ослінгувала дружина Маріанна, коли Юсті було трохи більше місяця. Ми поверталися з поліклініки і потрібно було пройти великий шмат дороги. Отоді «поставили» доню у слінг, правда, тоді здавалось, що доня випаде», - ділиться досвідом Петро. Та й додає: «Тут важливо не просто носити, а те, що можна дитині співати, показувати шось цікаве, вірші розказувати…» Хоча найбільше Петро полюбляє грати на музичних інструментах, адже має вільні руки. В хід іде сопілка, дримба, губна гармоніка чи окарина та екзотична калімба. Юстинка слухає усі татові імпровізації сидячи в слінгу,  але зазвичай ми багато ходимо, від цього і від стукотіння серця дитинка солодко спить і бачить красиві сни. 

Петро Рудик із донечкою ЮстинкоюПетро Рудик із донечкою Юстинкою

А от татусь Антон дійшов до слінгу  через роздратування. «Я вирішив поїхати в місто з візочком. Напевно, для людей не дотичних до теми, це буде новиною, але наші маршрутні транспортні засоби не пристосовані для перевезення візків, багато де немає пандусів, що суттєво обмежує в пересуванні батьків з візочками.  Це стосується і людей з обмеженими можливостями, (але це вже зовсім інша історія). Тому я був одразу за слінг. Перший почав мотати. І донечка чемно витримала наш тест драйв похід на Високий Замок» - розповідає чоловік. І тішиться, адже з ним доця у слінгу спить довше, ніж з мамою, хоч і зізнається що є помічає багато здивованих поглядів. Коли я спитала Антона, чи не лякають його дитячі сльози, він щиро відповів: - «Поки я сиджу в кріслі і відповідаю на це питання, то не боюсь. Паніка включається тільки коли вона плаче. Ми з дружиною один одного підтримуємо і намагаємось вгадати, що нашій донечці не сподобалось. В більшості випадків вгадуємо»- розповідає тато, і додає, тут головне любити сім’ю , мотати слінг і подорожувати.

Антон Попов з донечкою МеланієюАнтон Попов з донечкою Меланією

Та слінготатусі об’єднуються не тільки у Львові, носять дітей примотаними до себе і в Одесі. Слінготато Олександр Маковецький зізнається, шо дружина його поставила перед фактом: дитину будемо носити тільки у слінгу. «Примотати синочка Юрчика я спробував тоді, коли йому було менше місяця, ми з дружиною займаємося спортивним туризмом, тому цікаво було «приборкати» кілька метрів тканини, бо це перегукувалось з в’язанням вузлів (яке ми часто застосовуємо).  І прийшов на допомогу інтернет. І хоч перші рази не надто виходило, та тепер я справжній профі-слінготато!» - гордо каже Олександр. «Частіше  звісно з дитям ходить дружина Олена, але і я стараюсь не пасти задніх -  гуляю з дитиною і у парку, і в транспорті  їжджу. Це мобільність! І можна займатись улюбленими справами із дитятком «на собі», – додає він.  Олександр рекомендує усім татусям слінг, адже  дитині на руках комфортно і затишно, до того ж чоловіки сильніші, аніж жінки.

Олександр Маковецький із сином Юрчиком
Олександр Маковецький із сином Юрчиком

В чому ж секрет слінгів, розповідає слінгоконсультант Наталія Орел «Багато діток, особливо маленькі, швидко засинають і спокійно сплять в слінгу, бо забезпечені практично ті ж умови, що і в утробі - тепло, поза ембріона і стук маминого серця. Крім того, в мами на грудях є залози монтгомері, які виділяють секрет, схожий до амніотичної рідини. Тому в слінгу, як і в мами на руках дитина почуває себе безпечно».
Тому різниці, хто носить дитину, нема. Головне, щоб носіння було якісним та безпечним - добра намотка, зручний одяг, витриманий час, додає слінгоконсультант.  Тому, для того  щоб стати слінгосім'єю потрібно мати слінг і бажання. Все.