Тра 08, 2016

Проект "Успішні мами"

У кожного з нас є якісь уявлення про успішну жінку. Але ще досі існує чомусь стереотип, що бути успішною мамою на теренах України практично нереально. Наше завдання спростувати цей міф і познайомити Вас із звичайними, не зірковими матусями, які не просто надихають, а по-справжньому захоплюють.

Проект "Успішні мами"

Христина Дикун — неймовірна жінка, яка своїм прикладом доводить, що декрет — не вирок. Їй всього лиш 31 рік, вона матуся двох діток та щаслива дружина. Крім того, Христина є першим україномовним он-лайн тренером з відео-анімації, відео-аніматором, фрілансером, засновницею і автором Блогу мудрості для жінок SmartLady, засновницею і директором он-лайн відеостудії video4sales.com.ua . Для всіх матусь у нас було одне запитання:

— Що спонукало Вас розвиватися, вдосконалювати свої знання чи відкрити власну справу в декреті?

— В 2011 році в нашій сім'ї народилася перша дитина — донечка Софійка, а через 2 рочки — синочок Ярема. Але, сидячи в декреті, мене почала долати депресія. Я відчувала, що деградую, замкнулася в собі, щоб ніхто не помітив цієї деградації. І якось я сказала собі – досить. Діти – це найцінніше що може бути в житті жінки! Робота мами – не підтирати попи а виховувати нову людину! І ти маєш прийняти цю роботу з гордістю! І тільки від тебе залежить як ти витратиш час в декреті, згаєш його на ниття або самоорганізуєшся і перейдеш на новий рівень. І я почала шукати. Розпочала   відвідувати безкоштовні конференції для мам в інтернеті, читати літературу про саморозвиток, а пізніше зважилася піти на платний тренінг до Ореста Зуба, який проводив його українською мовою, що дуже мені заімпонувало. Цей тренінг, і наступні семінари, які проводив Орест, змінили моє життя. Тепер я не просто мама в декретній відпустці, яка з розпачу готова на стіну дертися від одноманітності. Тепер я допомагаю іншим жінкам розібратися в собі, самореалізуватися і справитися з буденними проблемами, а також успішно розвиваюся у сфері відеомаркетингу

.

Думаю, що львівське музичне середовище точно знає, хто така Олена Лендєл: чарівна матуся ще маленького синочка, музикант, організатор дитячого дозвілля (M-Dates (Music Dates) — зустрічі для найменших у присутності музиканта, що грає для мацьоп та дозволяє познайомитися ближче з інструментом). І це все у 27 років! На наше запитання Олена відповіла так:

— Мені завжди подобалося давати знання і я відчувала, що маю до цього хист. Звичайно, коли народився мій син, мені захотілося створити для нього середовище, яке було б і цікавим, і товариським, і пізнавальним. У своєму дитинстві я щодня спостерігала, як грає на бандурі моя тітка і це було передумовою мого вступу до музичної школи. З чим дитина органічно виростає, те, в результаті, і буде її захопленням. Так виникли зустрічі M-Dates, спочатку як батьківські посиденьки в мене вдома, а згодом це переросло в повноцінний проект із виступами у дитячих центрах і концертних залах. Як результат творчої співпраці з львівськими музикантами та музикознавцями народився Центр музичного розвитку — осередок, на базі якого зараз працює три проекти для дітей дошкільного віку, а в майбутньому ми плануємо розширити діяльність центру і охопити різні вікові категорії. Бути матір'ю, дружиною, берегинею сім'ї — це найбільший життєвий проект! Проте, якщо жінка відчуває, що для повного щастя їй потрібна особиста реалізація, варто її підтримати. Адже лише щаслива людина може дарувати радість іншим.

Оксана Кучер народилася і живе у Луцьку, але зі Львовом її пов’язують тісні узи. Оксані 31 рік, синочок уже школяр. За своєю природою вона дуже активна і цілеспрямована людина, але водночас відповідальна та серйозна, адже за фахом Оксана юрист-консультант та економіст. Зараз проект «Світ нашими руками», різні майстер-класи по скрапбукінгу — основий рід її занять. Ось як Оксана відповіла на питання: «Люблю вчитись новому, люблю зміни, навіть у декреті не змогла бути без руху. З народженням синочка відкрились нові сили та бажання спробувати себе у творчості, ще й доля випадку зіграла свою важливу роль. Зараз я активно займаюся скрапбукінгом, вивчаю нові техніки, проводжу МК, навчаю та ділюся знаннями з іншими. Ніколи не бійтесь пробувати щось нове, мама в декреті — це неймовірний час для розвитку, самореалізації, нових проектів та величезна можливість для справи, про яку можливо ви мріяли усе життя».

Ще одною надзвичайно цікавою та мотивуючою жінкою є Олеся Дячишин. У цієї матусі троє діток, а самій Олесі 41 рік. В минулому викладач та бухгалтер, а зараз вона керівник підприємства, організатор соціальних проектів для дітей, ініціатор створення «Мишеняткової абетки» та «Шахової майстерні». Працює також в дошкільній сфері, з фінансами і роботою з персоналом. Вражає, чи не так? Що ж відповіла нам Олеся:

— Власне, в декреті нічого нового не започатковувала. Я просто жодного з 3 разів не була у декреті :) Я , справді, працювала до останнього дня. Ще вдень на роботі, а ввечері вже народжувала, ну чи вночі :). І після народження дитини одразу працювала. 2—3 місяці з дому, а потім на роботі. Мені постійно вдавалося поєднувати роботу з дітьми. Ти цікава дітям , коли щось робиш, коли вони бачать, що ти захоплена, а не пов'язла в баняках і побуті. Треба розуміти, що діти виростають і йдуть, і якщо ти не маєш справи, якою займаєшся — то ти залишаєшся за бортом і стаєш нікому не потрібна: ні дітям, бо вони виросли, ні чоловіку, бо ти не цікава, ти нічим не займаєшся, ти просто домогосподарка. А дітям ти маєш приділяти увагу, обов'язково,а особливо тоді, коли вони формуються як маленькі люди. Мама має вкладати у дітей дуже багато: від навчити говорити до вибору освіти, від "ходити на горшок" до відвідування купи секцій, від ... до ... Мамина роль — дитину виховати людиною! Я не закликаю на дітей "забити" і займатися лиш своїм хобі чи роботою. Ні! Я закликаю вас на деякий час стати фокусником і здійснити дуже складний трюк: виховувати прекрасних дітей, займатися господарством, працювати над улюбленою справою і при цьому приділяти увагу своєму коханому чоловікові, ну і, звичайно, бути привабливою, доглянутою жінкою! Я знаю, що це непросто, але реально!

 

Цікаво, любі матусі, а звідки Ви черпаєте мотивацію для того, щоб тримати себе у формі? Пропоную надихнутися прикладом Яніни Корейби. Матуся двох діток, яка абсолютно не виглядає на своїх 36 років. Працює Яніна фітнес-тренером у «Sante», тому вона може допомогти кожному впоратися з лінощами та будь-якими труднощами. Що ж відповіла нам Яніна:

— Дочку я народила в 27 років, сина — в 34. Це завжди було для мене стимулом виглядати молодо і гарно поруч з дітьми. Спочатку фітнесом займалась лише для себе. Згодом до мене почали звертатись жінки за допомогою у схудненні та покращенні фізичної форми. Так я стала тренером. Улюблене заняття стало моєю роботою!

 

А яка матуся є прикладом для Вас? Діліться своїми думками в нашій спільноті у Фейсбуці.

Фото з профілів наших героїнь у ФБ

Текст: Наталка Цюпак