Сер 01, 2016

На яких майданчиках граються наші діти? (Огляд Личаківського, Сихівського та Галицького районів)

У Львові є понад 500 дитячих майданчиків. Разом з Управлінням молоді, сім'ї та спорту, представниками районних адміністрацій члени ГО «Батьки в дії» провели моніторинг дитячих майданчиків, на які скаржилися користувачі нашої карти.

На яких майданчиках граються наші діти? (Огляд Личаківського, Сихівського та Галицького районів)

Коли нашій організації запропонували взяти участь у моніторингу дитячих майданчиків, ми радо погодилися, адже це чудова можливість побачити реальний стан речей на власні очі. За 3 дні ми змогли оглянути велику кількість об’єктів усіх районів Львова. У всіх 6-ти районах різна ситуація зі станом, більшість майданчиків потребують додаткового фінансування, але, як виявилося, багато що залежить від самих батьків та відвідувачів майданчиків.

Перш, ніж розпочати нашу розповідь, хочемо зазначити, що під час нашого моніторингу ми не отримали жодного спротиву від представників районних адміністрацій. Усі зроблені нами зауваження, які стосувались дрібного ремонту та питань, які можна швидко і оперативно вирішити, врахували і пообіцяли, що їх не буде найближчим часом. Що ж до питань більш глобальних, таких як  реконструкція чи дороговартісний ремонт, то це  може стати реальним тільки після збільшення фінансування, якого зараз практично немає.

Розпочалася наша подорож Личаківським районом. Цей район показав, наскільки важлива згуртованість громади. Скажімо, колись на вул. Франка, 23 був будинок, а коли його знесли, то мешканці вирішили організувати місце для дитячого дозвілля. Самі закупили все необхідне обладнання, посадили дерева та належним чином доглядають за ним. Власними силами жителі змогли облаштувати один з найзатишніших майданчиків Личаківського району.

Такий же чудовий приклад  ініціативності мешканців є дитячий майданчик, який заходиться на вул. Пасічній, 98. Тут сила-силенна дітей, хоч в сусідньому дворі є ще один майданчик. І недивно чому,адже він кольоровий і цікавий. Багато лавок, дерев та є відгороджена територія для менших діток. Немає галасливих компаній чи тих, хто смітить чи вигулює собак. Мешканці цінують свій простір, роботу та не зупиняються на досягнутому.

Якщо маєте хороших, ініціативних сусідів та не хочете чекати, поки у міста врешті з’являться гроші, то радимо звернути увагу та  скористатись досвідом. Майданчики, за якими стежать самі ж жителі  загалом виглядають набагато краще.

Майданчик на вул. Грицая, 19 можна назвати одним з найпроблемніших майданчиків району. Тут великим плюсом є територія, адже вона велика і досить мальовнича, але сам майданчик старий і знищений, та ще й собак тут вигулюють, а вечорами засідають сумнівні компанії.  Представники міста пообіцяли демонтувати найнебезпечніші елементи, однак, що робити із відношенням  певних жителів? Сумно зауважувати, однак, на такі звернення поліція практично не реагує, а відгуків на наші звернення та звернення районних адміністрацій, на жаль, ми не отримали. Хоча це велика проблема цілого міста, яка потребує першочергового вирішення. Пляшки з-під алкоголю, упаковки від цигарок, використані шприци та відповідні компанії — це однозначно не те, що діти мають бачити під час гри на вулиці.

      

Якщо Ви шукаєте місце, де б з дитиною пограти у футбол, то зверніть увагу на майданчик на вулиці Лисенка, 14. Цей майданчик має велику історію, замість майданчику тут мала бути новобудова (див. тут). Величезна територія, стіл для настільного тенісу, футбольне поле, гірки, гойдалки — що ще потрібно для гарно проведеного часу з дитиною?

У Сихівському районі ми зіткнулися з дуже цікавою ситуацією. Ми отримали скаргу на майданчик, який знаходиться на вул. Червоної Калини, 119. Справді, майданчик у жахливому стані, побудований ще за радянських часів, але через дорогу за кошти ЛМР у 2015 був встановлений новесенький майданчик, який може вмістити велику кількість дітей. Варто лише перевести дитину через дорогу і провести там час разом. І такий випадок не поодинокий. Постає питання: чи потрібно місту виділяти кошти для встановлення майданчиків ледь не в кожному дворі, чи краще поставити один, та при цьому виділяти гроші на його утримання? Напевно, це питання потребує  ретельного дослідження та обговорення зі мешканцями.

Вул. Чукаріна, 30. Чудове місце для дитини. Хоч не всі елементи нові, але майданчик доглянутий. Варто зазначити, що дітей тут гасає багато.

Чого не скажеш про майданчик на Липовій алеї, 7. Дітей тут небагато, та й гратися особливо тут немає чим. Привернуло увагу також те, що майданчик знаходиться дуже близько до дороги, а огорожі немає. Можливо, що це одна з причин, чому діти не граються на цьому майданчику.

В найгіршій ситуації майданчики у Галицькому районі і це зрозуміло чому. Велика кількість людей, які приходять не за призначенням, руйнують ці майданчики. Ось, наприклад, на вул. Сянській, 6 збираються сумнівні компанії і нищать елементи майданчику (про що свідчать очевидці). Нема мови вже про те, що тут палять і розкидають сміття на всі сторони.

Не в кращій ситуації знаходиться майданчик на вул. Менделєєва, 8. Сюди зайти страшно і дорослому. Саме тут можна зустріти алкоголіків, наркоманів, які не дають дітям спокійно бавитися. Майданчик дуже гарний, всі елементи у доброму стані, територія не знаходиться біля дороги, але тут страшно брудно (зрозуміло від чого). Сумно, що поліція не реагує на постійні звернення мешканців.

Чудовий майданчик для відпочинку з дитиною знаходиться на вул. Глінки, 8. Пофарбований, чистий та тихий.

Також маємо приємні новини для відвідувачів майданчиків на площі Святого Теодора, 6. Зовсім скоро (до місяця часу) тут почнуться ремонтні роботи, а на площі Вишиваного такі роботи вже ведуться!


    

Далі буде…

 

Майданчики досліджували Маряна Кузько та Наталка Цюпак