Сер 08, 2016

На яких майданчиках граються наші діти? (Огляд Франківського, Шевченківського та Залізничного районів)

Раніше ми публікували огляд майданчиків Личаківського, Сихівського та Галицького районів, а тепер проаналізуємо стан Франківського, Шевченківського та Залізничного.

На яких майданчиках граються наші діти? (Огляд Франківського, Шевченківського та Залізничного районів)

Франківський район

Одним із чудових прикладів самоорганізації мешканців, стали жителі вулиці Аркаса, 12, які власними силами розчистили територію, обгородили її та встановили дерев'яні елементи. За словами жителів, ця вулиця дуже потребує місця, де діти зможуть гратися, оскільки поруч немає жодної обладнаної території, а діток стає все більше.  Однак, мешканці потребують допомоги у встановленні нових елементів, яких не можуть зробити самостійно.

Цікава ситуація склалась із майданчиком, який знаходиться  на вул. Володимира Великого,79 —  нам надійшла скарга про небезпечну гірку, встановлену ще за радянських часів. Насправді, цей елемент вже віджив своє, однак, інші мешканці проти демонтажу та вимагають його реконструкції. Поруч із гіркою є дерев'яний майданчик із спусками та гойдалками, за кілька метрів ще один гарний огороджений майданчик із новими елементами. Як правильно себе поводити у таких випадках? Схожі ситуації траплялись і в інших районах міста, коли мешканці категорично проти демонтажу травмонебезпечних елементів, викликають поліцію та всіляко перешкоджають таким роботам. Компромісним варіантом називають демонтаж небезпечного та негайна його заміна на новий елемент. Проте, не завжди це доцільно і часто не вистачає грошей на такі роботи. Цього року, місто виділило гроші на ремонт лише 16 майданчиків ( а всього їх у місті більше 500).


 

Акуратний та чистий майданчик на вул. Богуна, 12:

Шевченківський район

Багато майданчиків зазнають шкоди від відвідувачів, які вживають алкоголь. Шевченківський район не став виключенням. На вул. Грінченка, 4Б серед білого дня «компанія» пила пиво поруч з дітьми, які гралися на майданчику.

На вул. Грінченка, 2А ми помітили небезпечну для використання (певно, ще радянську) гірку, яку слід було б демонтувати. Але, на жаль, не всі мешканці вважають це доцільним.

Один з найгарніших та найдоглянутіших майданчиків цього району знаходиться на вул. Масарика, 3.

Залізничний район

На жаль, складна ситуація із майданчиками у Залізничному районі. Багато з них встановлені ще за радянських часів. Частина із них, завдяки належному догляду, перебуває у досить задовільному стані, однак інша, сильно постраждала через неправильну експлуатацію. Більшість із цих старих майданчиків потребують додаткового фінансування та реконструкції.

І якщо нові майданчики тут потребують  лише косметичного ремонту, то зі старими ситуація складна ще й тому, що часто їх використовують не за призначення та як місце для своїх зборів місцеві любителі алкоголю.

Власне, напевно,  одне із найсумніших вражень після нашого моніторингу склав майданчик на вул.  Головатого, 4-4А.

 

Зі слів прибиральниці, яку ми зустріли , вона зранку там прибирала, але до обіду на майданчику знову були розкидані пачки від цигарок, пляшки. А на час нашого моніторингу на гойдалках гойдались не зовсім тверезі дядечки. Мешканці розповідають, що реакції від поліції немає. Майданчик постійно руйнують, а поточного ремонту, який здійснює районна адміністрація вистачає ненадовго,  та й за таких вихідних умов, не надто помітно.

На противагу, набагато доглянутіший майданчик на вул. Сяйво,11. Старі елементи , але вони акуратно пофарбовані, а гойдалки не скриплять:

Ще один майданчик, який залишив гнітюче враження знаходиться за адресою вул. Одеська. Попри те, що майданчик встановлений не так давно — він знаходиться в зруйнованому стані. Дерев'яні елементи швидко зносились, а ще виглядає, що це місце також облюбували для своїх посиденьок недитячі компанії. На майданчику було багато лушпиння, гірки непридатні для спуску  дітей.

Як боротись із вандалізмом на майданчиках – в районній адміністрації не знають, власних сил для постійного ремонту також не вистачає, як і грошей, потрібних для повної реконструкції майданчиків, які найбільше постраждали від вандалізму. Ми сподіваємось, що місто зрештою знайде гроші, аби  діти могли гратись в достойних умовах.


Майданчики досліджували Мар'яна Кузько та Наталка Цюпак