Лип 17, 2016

"Місто професій": дитяче свято з дорослим змістом

Уже втретє у Львові діти мали змогу відвідати фестиваль «Місто професій», де кожне дитя змогло пройти «стажування» в певному фаху

"Місто професій": дитяче свято з дорослим змістом

Профорієнтаційна робота з дітьми дошкільного віку в Україні є не надто поширеною. Звісно, що батьки розповідають своїм малюкам про професії, але на словах важко зрозуміти суть професії. Для дорослих організовують стажування, а що ж робити допитливим дітям? Наприклад, можна було завітати на такий захід, як «Місто професій».

16 липня до парку імені Івана Франка завітала, певно, рекордна кількість дітей. І цьому є вагома причина: саме тут можна було спробувати себе у ста різних професіях! Дійство тривало 4 години,а саме з 11:00 до 14:00. Вхід безкоштовний, але дорослі могли зайти лише у супроводі дитини. При вході учаснику видавався паспорт і з цим «документом» дитя мало повне право на «працевлаштування».

«Дітям цікаві заходи такого плану. Особисто мені сподобалося те, що діти заробляли умовні гроші, які потім обмінювали на солодкі подарунки», — розповідає Мар*яна Наливайко-Лозинська. Це чудовий педагогічний момент в цій грі, адже так дитина краще розуміє вартість грошей. Крім цього, це ж справжня профорієнтація! Спробувавши якийсь вид діяльності, дитина формує свої «професійні» смаки: що їй сподобалося, чим було цікаво займатися, а що було навпаки нудно. Можливо, ще й варто організовувати щось схоже, але вже для школярів середньої та старших шкіл?

«Я приємно вражена прогресом в організації фестивалю. Були представлені професії на будь-який смак. Варто відзначити, що їх було порядком більше, аніж минулого року», — каже Христина Одуха. І це справді так, адже минулого року учасники ознайомилися близько з сорока професіями. Цьогоріч шаленою популярністю користувалися професії поліцейського та пожежника. Створювалися величезні черги, адже охочих було дуже  багато. І це було мінусом, бо не всі діти змогли дочекатися своєї черги.

Проблемою також було обміняти зароблені гроші. Лідія Коноваленко розповідає: «Єдине, що мене засмутило — це те, що діти декілька годин виконували завдання, збирали гроші, а нічого купити не змогли, бо була жахлива черга, щоб обміняти. Та й 90% того, що там «продавали» мої діти просто не вживають, тому ті купюри залишилися їм для забави вдома». Також хотілося б, щоб захід тривав довше, адже за ці 4 години нереально встигнути спробувати все, а щороку відвідувачів стає більше. Батьки також зауважили, що було б доцільно на території продавати пиття та їжу. Ще було б раціонально давати разом з паспортом карту, де були б зазначені всі інтерактивні майданчики.

Звісно, що у всьому є свої плюси і мінуси, але цей фестиваль дає унікальну можливість для дітей пізнати, спробувати щось нове і захопливе. Організаторам хочеться побажати, аби не втрачали ентузіазму і вдосконалювали все, що можливо.  А ми з нетерпінням чекатимемо наступного фестивалю «Місто професій»!

Автор: Наталка Цюпак