Бер 07, 2017

Львів стане дружнім до дітей

У місті стартує розробка комплексної програми "Львів дружній до дітей". Прийняття цієї програми ініціюють депутатки ЛМР Юля Гвоздович та Уляна Пак . Нам приємно бути дотичними до цього процесу, адже саме із цієї громадської ініціативи і народилась наша громадська організація та навколо мети зробити Львів кращим і об'єднались активні батьки нашого міста.

Львів стане дружнім до дітей

Комплексна програма має охопити наступні теми: поліпшення умов для народження немовлят, реформування роботи пологових відділень, підтримка родин з дітьми, підтримка дітей з інвалідністю, освіта та виховання, участь дітей у культурному житті міста, залучення дітей до міського самоврядування, політика забезпечення прав та інтересів дітей у міській інфраструктурі, правовий захист дітей, які опинились у важкій життєвій ситуації. Ця програма стосуватиметься не лише закладів та установ, що перебувають у розпорядженні Львівської міської ради. Щоби зробити місто більш відкритим для дітей та їхніх родин, необхідно співпрацювати з усіма закладами, якими користуються львів’яни.

«Ми візьмемо за основу рекомендації UNICEF щодо впровадження концепції «Міста, дружнього до дітей» та адаптуємо їх до специфіки середовища Львова. Плануємо провести широкі консультації зі всіх напрямків модельної програми з громадськими організаціями, батьківським та учнівським середовищем, представниками профільних виконавчих органів, з метою визначення пріоритетних завдань та проблем, які стосуються дітей та потребують вирішення»,
- зазначила депутат Львівської міської ради, голова ГО «Батьки в дії» Юлія Гвоздович.

І зараз ми як ніколи переконані, що ідея не зникне із прийняттям документа, а стане точкою відліку для реалізації ключових напрямків програми вже хоча б тому, що є багато людей, які готові цим займатись.

Чому це важливо? Єдина програма дозволить здійснювати заходи, які покращуватимуть життя маленьких львів’ян та їх батьків не точково та ситуативно, а носитиме комплексний характер для отримання кращого результату та надасть можливість у майбутньому отримати максимально адаптоване до потреб сімей з дітьми місто.

Львів повинен стати містом, де всім дітям буде комфортно рости та розвиватись, де батьки зможуть отримувати підтримку з боку влади, де сім’ї зможуть цікаво проводити час разом та мати змогу безперешкодно пересуватись.

"У нас є багато напрацювань, якими ми готові поділитись, донести бачення  зацікавленої сторони, адже постійно контактуємо з основною цільовою аудиторією програми - батьками та дітьми. Наші проекти створені на основі нашого щоденного досвіду, ми знаємо що саме "болить", які проблеми є найгострішими і пропонуємо рішення, які б могло задовольнити потреби сімей як цілісних одиниць та зробити місто більш відкритим для них",
- каже Мар'яна Кузько, координатор проектів ГО "Батьки в дії"

Ви також можете активно долучитись до розробки цієї програми та внести свій вклад в підготовку цього документа. В рамках підготовки буде проведено ряд робочих зустрічей, на які можна ( і треба :) ) приходити, а просто зараз ви можете заповнити попереднє опитування і надіслати свої пропозиції:
https://goo.gl/vDXKfZ