Лис 18, 2016

Електронна черга в ДНЗ - позиція батьків

«Моя дитина потрапить у цей дитячий садочок?», «Чому ми аж 44-ті у списку?» - найчастіші питання батьків, що подали заявку до електронної черги в ДНЗ. Ми провели опитування серед батьків, з метою зрозуміти, як на їхню думку, мала б виглядати електронна черга, результати якого ви можете прочитати у статті.

Електронна черга в ДНЗ - позиція батьків

З літа цього року львів'янам запропонували нову систему запису дитини у дошкільний навчальний заклад. Та чи дає ця система відповіді на питання батьків?

В оновленому електронному записі дитини до дитсадку з'явились три нові можливості:

  • Можливість обрати три дитсадки, а з них пріоритетний.
  • Можливість редагувати електронну заявку. 
  • Протягом 30 днів батьків мають змогу подати документи у дитячий садок.

На даний момент ми можемо бачити лише порядковий номер нашої заявки у списку (http://edu.smart.lviv.ua) і невідомо скільки пільгових місць в групі, скільки з них зайнято, на скільки позицій може посунутися донизу черга, якщо з'являться інші діти-пільговики, а також чи не зловживає завідувач ручним редагуванням електронної черги.

Дуже багато питань, на які мала б дати відповіді оновлена система подачі заявок до ДНЗ. Та на жаль, цього не відбувається. Ми провели опитування, для того щоб зрозуміти, чи потрібні зміни у системі електронної черги, і якщо так, то які саме.

У дослідженні взяли участь більше ста людей. 85% опитуваних батьків погоджуються, що дані дітей у електронній черзі потрібно зробити публічними. Все залежить від того, яка саме інформація буде відкритою.

З опитування, батьки готові відкрити наступні дані: “Прізвище, ім'я, по батькові”, “Вік дитини/Дата народження”, “Статус пільгової заявки, без уточнень, яка саме категорія пільги”. Особисті дані дітей підтверджують чи дійсно існує дитина, чи реальна людина. Статус пільгової заявки дозволить знати, чи не посунули когось у списку несправедливо. 

Як має виглядати електронна черга? Коли ви відкриваєте електронний список перш за все потрібно, щоб було видно кількість доступних місць, також було б добре, аби було видно скільки пільгових місць виділено – скільки вже зайнято. Такі дані дозволять спрогнозувати сім’ї чи вони потраплять саме до обраного дитячого садочку, чи потрібно розглядати інші варіанти. Цей список має містити: назву ДНЗ, назву групи, загальну кількість доступних місць та кількість пільгових, рейтинг поданих заявок (їхній порядковий номер). Позиція кожної дитини має містити: ПІБ, дата реєстрації заявки, пільгова позначка (якщо є).

З опитування:
89% - Кількість доступних місць
86% - Порядковий номер вашої заявки у списку відповідної групи
77% - Дата реєстрації заявки в електронній черзі
68% - Можливість побачити пільгові категорії дітей та їхню кількість
66% - Весь список поданих заявок у вибраній групі
53% - Бажана дата зарахування
46% - Тип групи

Найголовнішими невирішеними проблемами залишаються:

  • Зарахування дитини має відбуватись не по даті народження, а по віку, що настане станом на 1 вересня (Якщо дитині 2 роки, наприклад, у жовтні 2017, то зарахування в 2017 має бути можливим. Зараз зарахування можливе лише у 2018)
  • Додати функцію видалити заявку, на разі є лише функція її редагувати
  • Прозорість системи (хто підтримує електронну систему, хто має доступ до неї)
  • Можливість подавати заявку до ДНЗ, не одразу після народження дитини, але й пізніше
  • Щоб сайти садків мали інформацію про вихователів (можливо рейтинг)
  • Можливість спілкуватись з ДНЗ через електронну скриньку

Будь-яка система має бути прозорою і давати вибір батькам. В сучасну систему вкладено чимало зусиль, щоб завідувачі ДНЗ не могли маніпулювати місцями, проте батьки повинні мати доступ до списків, що б було гарантією від зловживань. Електронна черга до ДНЗ, має стати аналогом електронної системи ЗНО, в якій буде видно чіткий рейтинг дитини, що у свою чергу дасть батькам впевненість у тому, що робити дальше.