Колонки

"Перший дзвоник" без піару

Нещодавно батьківська спільнота Києва поширила в мережі Facebook звернення до владних осіб усіх рівнів і скликань з проханням не відвідувати, не приїжджати, не планувати урочистих заходів із їх присутністю 1 вересня у навчальних закладах. Ми приєднуємось до звернення та просимо владних осіб міста Львова та області забезпечити школярам справді їхнє свято, не перетворюючи шкільні подвір'я на власні піар - платформи.

Якщо ви мама і ваші права порушують

Народивши, кожна з нас зіштовхується з принизливими ситуаціями, коли немає де замінити немовлятку памперс, коли в торговому центрі необхідно шукати спеціальних людей з ключами від кімнати матері та дитини, коли з візочком не впускали в транспорт чи в метро відмовлялись вимикати підйомник.

Олена Перкін: "Грудне вигодовування - це природно і просто!"

Всесвітня організація охорони здоров'я ( World Health Organisation) констатує, що у світі лише 2 з 3 новонароджених дітей матері годують грудьми і рекомендують обов'язково годувати дітей лише грудним молоком щонайменше до 6ти місяців, а з введенням прикорму щонайменше до 2х років. Державна статистика в Україні за 2014 рік свідчить, що до 6ти місяців грудьми годують 54,9% українських жінок. Приріст порівняно з 2012 роком позитивний, адже тоді годували грудьми лише 19,7% жінок (за даними Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств в Україні). Проте й надалі жінки часто відмовляються від грудного годування з різних причин. Про важливість грудного вигодовування, проблеми з ним пов'язані, державну та світову політику захисту ГВ ми вирішили поговорити з консультантом з ГВ, учасником Львівської групи підтримки ГВ Оленою Перкін.

Мішель Оден у Львові: записки слухача

Місяць минув від події що відбувалась в нашому місті. За цей час вже обдумалось і пережилось почуте на заході. Деяку частину своїх думок залишу тут. Можливо комусь вони принесуть здоров'я і порозуміння.

Львів стане дружнім до дітей

У місті стартує розробка комплексної програми "Львів дружній до дітей". Прийняття цієї програми ініціюють депутатки ЛМР Юля Гвоздович та Уляна Пак . Нам приємно бути дотичними до цього процесу, адже саме із цієї громадської ініціативи і народилась наша громадська організація та навколо мети зробити Львів кращим і об'єднались активні батьки нашого міста.

"Доула" - допомога при пологах

Більшість українських жінок не знають, хто ж така «доула», в той же час в Європі та США вагітні та породіллі вже багато років користуються послугами доул. Це - жінки, які надають консультації вагітним та супроводжують їх під час пологів і після них, надаючи підтримку та потрібну інформацію. У Львові, як і в інших українських містах, вже є практикуючі доули. Ми вирішили поговорити з однією з них, сертифікованою доулою Лідією Коноваленко, яка ознайомить нас зі всіма цікавинками свого фаху.